700 אלף חיסוני פייזר נחתו בנתב”ג. נתניהו: נעלה לקצב של 170 אלף מתחסנים ביום

700 אלף חיסונים לקורונה מתוצרת "פייזר" הגיעו היום (ראשון) לנתב"ג בטיסת מטען של אל על מבלגיה.

במקום ישנם צוותים מתוגברים שיפרקו את מטען החיסונים ויעמיסו אותו על משאית קירור. משם הוא יובל למרכז הלוגיסטי של חברת "סלא" במודיעין, שם הם יאוחסנו, וממנו יופצו לבתי החולים וקופות החולים ברחבי הארץ.

עם קבלת החיסונים אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "זהו יום ענק למדינת ישראל, אנו מגשימים חלום. אנחנו נמצאים היום עם יותר מ-72 אחוז מבני 60 ומעלה שחוסנו, ונשלים את זה. ביום ראשון הבא יגיע משלוח ענק נוסף ונתחיל בחיסון השכבה הבאה – גיל 50 עד 60 וככה נתקדם. נעלה מהיום לקצב של 170 אלף מתחסנים ביום. זה שיא עולמי. מתקשרים אליי כל הזמן מנהיגים מהעולם ומביעים את ההשתאות שלהם. ישראל הפכה למודל עולמי. בימים הקרובים אסתער על הכלכלה כמו שהסתערתי על הקורונה. נהיה המדינה הראשונה שיוצאת מהקורונה הבריאותית ומהקורונה הכלכלית. זה מטוס מלא זריקות עידוד, מטוס של חלום – לצאת מהמגפה מאפלה לאור גדול".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שר הבריאות יולי אדלשטיין הוסיף: "ראיתי חיוכים של אנשי משרד הבריאות ועכשיו שום דבר לא יעצור אותנו. הערב נשב עם קופות החולים ונתכונן לשלב הבא. כבר היום הצוותים הרפואיים מקבלים חיסון שני והחל ממחר יינתנו במקביל חיסוני המנה הראשונה. תמיד הייתי צנוע ואמרתי ‘קודם נדבר על 60 אלף ביום’, ואנחנו היום ב-150 אלף. אני אומר שמאמצע מרץ נגיע לחמישה מיליון איש שיקבלו חיסון נגד קורונה. זה בידיים שלנו ואנחנו נעשה את זה".

כזכור, נתניהו ואדלשטיין עדכנו ביום חמישי כי משלוח ראשון של חיסונים מתוצרת ‘פייזר’ צפוי להגיע לישראל כבר עם תחילת השבוע. נתניהו ציין כי ההסכם עם פייזר יבטיח חיסונים לכל אוכלוסיית ישראל מעל גיל 16 עד חודש מרץ. "בקרוב נצא מהקורונה ונוכל לחזור להתחבק".

הודעת נתניהו ואדלשטיין הגיעה זמן קצר לאחר שראש הממשלה ושר הביטחון, בני גנץ, סיכמו על מתן עדיפות לחיסון עובדי הוראה. הגעת כמות גדולה של חיסונים צפויה לאפשר את המשך מבצע החיסונים המהיר ואת הרחבתו לאוכלוסיות נוספות.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website