8,164 חולים חדשים אתמול (ג’), 824 במצב קשה

משרד הבריאות מדווח הבוקר (רביעי) על מספר שיא של בדיקות שנעשו אתמול, למעלה מ-120 אלף בדיקות שמתוכן 6.8% אותרו כחיוביים לנגיף הקורונה.613,964 בדיקות נעשו בשבוע האחרון, 5.86% הוא הממוצע השבועי. ביממה האחרונה נמצאו 8,619 חולים חדשים בנגיף.

מבצע החיסונים נכנס למהלכו השני כאשר אתמול החלו לחסן גם במנה השנייה. שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר הבוקר: "כמעט מיליון וחצי מתחסנים, מתוכם 115,000 אתמול. ממשיכים להוביל בעולם", וביקש, "חברים, אני מבקש לא להיות בשאננות. מחר בחצות יתחיל סגר הדוק, חשוב להקפיד על ההנחיות, עוד קצת וסיימנו".

ד"ר זאב פלדמן, מנהל היחידה לנוירוכרוגינה בשיבה קורא הבוקר לציבור, "עד שהחיסון יפעל פעולתו, ועד שיגיעו מנות החיסון הבאות ונוכל לחסן עוד ועוד אזרחיות ואזרחים, חובה עלינו, להכניס את המבוגרים ובעלי הסיכון לסגר וולנטרי כבר הבוקר . המתנה עד מחר בלילה תעלה בחיי אדם" ומוסיף, "לצד זאת הילדים, הנוער, והמבוגרים, חייבים להקפיד בצורה אדוקה על כללי הבסיס, מסיכה, ריחוק ומניעת התקהלות. כי בסוף, אנחנו מגינים על אמא ואבא, וסבתא וסבא".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בישראל ישנם כעת 59,229 חולים פעילים, מהם 1,445 מאושפזים בבתי חולים. מצבם של 824 חולים מוגדר קשה, מהם 207 מונשמים. מספר החולים שמתו מהנגיף טיפס ל-3,495.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website